Amazon Hyperwallet

Amazon satıcılarının karşılaştığı en büyük zorluklardan ikisi  marka konumlandırması ve ödeme  olduğu iyi bilinmektedir. İki yıldan kısa bir süre içinde yaklaşık 5,3 milyon yeni satıcının Amazon’un uluslararası pazarlarına katıldığını düşünürsek . Bu e-ticaret devinde ayrıcalıklı bir yer kazanmak ve düzenli ödeme almak bir zorunluluk oldu.

Ürünlerinizin satışı için uluslararası ödeme almak için üç seçenek vardır:

  1. Satmayı planladığınız ülkede bir banka hesabı açın
  2. Ödemeleri doğrudan ülkenizin banka hesabına almak için Amazon para birimi dönüştürücüyü kullanın
  3. Banka hesaplarınıza bağlayarak ülkenizin veya bölgenizin para biriminde ödeme almanızı sağlayan Hyperwallet hizmetini kullanın

Amazon şu anda İngiltere, ABD ve Euro Bölgesi’ndeki tüm ülkelerde banka hesaplarını kabul etmektedir. Her bölge için para birimi türlerinin yanı sıra Hyperwallet hizmetinin hüküm ve koşullarını kontrol etmek için Amazon’un yardım merkezine başvurun.

Amazon’un Seller Center’ındaki açıklama şu şekilde; Hyperwallet, ülkenizde yerel para birimi ödemeleri yapmak için Amazon ile birlikte çalışıyor. Hyperwallet, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa Birliği’nde denetime tabi bir para hizmetleri işletmesi ve lisanslı bir para aktarıcısıdır ve Avustralya’da bir finansal hizmetler lisans sahibidir. Hyperwallet’ten en güncel lisanslama bilgileri için bankanızla temasa geçin.

. Amazon satışlarınızın ödemelerini Hyperwallet depozito hesabınıza alın ve yerel para biriminiz üzerinden doğrudan yerel bankanıza aktarın.

(Bu ve diğer finansal yazılar, bilgi amaçlıdır. tavsiye değildir. yapılacak işlemlerde blogumuz, yazarımız, yazarlarımız, www.muratyilmaz.biz.tr hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Finansal hizmetlerde lütfen Bankanıza ve bu konuda yetkin kişi ve kurumlara danışın)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir