Shopify Nedir?

Shopify, e-ticaret sitenizi kendinizin kurabileceği yazılım ve programlama bilgisi olmaksızın ürünlerinizi sanal ortamda pazarlayıp satabilecek, belirli bir ücreti olan bir e-ticaret sitesi servis sağlayıcısı olarak ifade edilebilir.

Kanada Merkezli Shopify, eticaret servis sağlayıcı olarak, çok önemli bir yere sahip. Kullanıcı dostu uygulama, size e-ticaret konusunda ihtiyaç duyduğunuz yüzlerce özelliği barındırıyor. Özellikle drposhippingcilerin ve eticaretçilerin gözdesi olan şirket, kurulduğu günden itibaren tüm dünyada 1 milyon satıcıya ve 2019 verilerine göre 61 milyar dolar bir gelire ulaşan bir şirket haline geldi.

Shopfy Satış Yapmak

Eğer siz e-ticarete atılmak istiyorsanız ve herhangi bir yazılım bilgisine sahip değilseniz yazılım bilgisinden faydalanabileceğiniz kaliteli yazılım paketini piyasada bulmak mümkün. Shopify’de bunlardan biri olarak ortaya çıkıyor ve ödeme sistemi sayısıyla da öne çıkıyor. Bu yüzden de en gelişmiş yazılımlar arasında başı çekiyor.

Shopfy Aylık Ücret

Basic Shopify, ayda 29$, Shopify 79$, Advanced Shopify ise 299$’dır. Farklı özellikleri vardır fakat ürün limitlemesi hangisini seçerseniz seçin, yoktur. Kaç tane personel hesabına ihtiyacınız olduğu ve hediye kartları sunmak isteyip istemediğiniz gibi unsurları göz önünde bulundurarak, bir karar verebilirsiniz.
2004 yılında 3 kayakçı arkadaş olan Tobias Lütke, Daniel Weinand ve Scott Lake Snowboard ekipmanlarını internet üzerinden satmanın kolay bir yolunu ararlar ve karşılarına çıkan hiçbir sistemden tatmin olmazlar. Hiçbir sistemden tatmin olmayan bu üçlü kendi online mağazaları Snowdevil’i kurmaya karar verirler. Bir zaman sonra ise kendileri gibi e-ticaret yazılımına ihtiyaç duyan birçok kişinin olduğunun farkına varınca Shopify adında, e-ticaret sektörünün önde gelen yazılımlarından biri haline gelen şirketin temellerini atmış olurlar.

Bulut tabanlı bir servis olması sebebiyle tüm internet tarayıcılarından ve cihazlardan ulaşılabilir.
Mağaza sahiplerinin minimum efor harcayarak ve hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan kendi mağazalarını oluşturma imkanı sağlar. Kullanıcıların hosting ve sunucuya dair herhangi bir eğitim ve bilgiye gerek olmadan ürünlerini satma kolaylığı sağlar.

Shopify ‘ın 70’ten fazla ödeme seçeneği vardır. Ödeme seçeneğinin fazlalığı daha çok müşteri çekmenize fayda sağladığında diğer yazılımlar arasından kolaylıkla sıyrılır. Fakat Türkiye’de maalesef Garanti sanal pos kullanımına izin veriliyor. Taksitli kredi kartı satışlarında ise PayU, Garanti Sanal POS ve Iyzico aracılığı ile tüm bankalardan sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor
Kullanıcıların sevmediği birçok özellik ve diğer yazılımlarda bulunan hatalar çok çok azdır.
Karşılığında belli bir bedel ödenmesi gerekse de Shopify kodlama, arayüzler, temalar gibi size ek hizmetler sunar.

Online perakendecilere online mağaza işletme sürecini basitleştirmek için ödemeler, pazarlama, tasarım, nakliye gibi birçok hizmeti bir arada sunar.

Dijital dünyada yer alan çoğu pazarlama araçlarını da bünyesinde barındırarak mağaza sahiplerinin sattıkları ürünleri diledikleri gibi özelleştirmesine olanak sağlıyor.
Shopify şablonları, markanızın görünümünü tamamlamak için resimler, logolar, metinler ve videolar ile özelleştirilebilir. Mağaza sahiplerinin ürünlerini istedikleri gibi kişiselleştirmelerine yardımcı olurlar.

Shopify Nasıl Kullanılır?
Shopify mağaza kurulumu, kullanımı, oldukça kolaydır. Teknik bilgi gerektirmediğinden, kendi e-ticaret mağazanızı kurmanız, başka platformlara göre çok çok daha kolaydır. Önce Shopify demo hesabı açmanız gerekmekli. Mağazayı kurmanız için shopify size, alan adını aktif etmeden 15 gün ücretsiz bir süre tanıyor. Üye olduğunuzda Shopify, sizi mağaza yöneticisi bölümüne aktarır. Burada yapmanız gerekenler;
• Görünüm ayarı,
• Ürün yükleme,
• Ödeme ayarları ve
• Gönderim ayarlarıdır.

Shopify platformunun, kendine özgü tema mağazası mevcuttur. Bu temaların bir kısmı ücretsiz, bir kısmı premium yani ücretlidir. Tüketici gözünde shopify temaları hemen fark edilebilir. Söz konusu eklenti mağazasından, e-ticaret mağazanıza en uygun temayı seçerek, sayfanızı estetik olarak göze çarpan bir hale getirebilirsiniz. Kendi mağazanız için yapabileceğiniz değişiklikler arasında;
• Yazı tipi,
• Renk şeması,
• Kaç adet ürün listeleneceği,
• Öne çıkarmak istediğiniz ürünler,
• Ana sayfaya slayt eklemek ve
• Logo yüklemek vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir