Trendyol Entegrasyon seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

Entegratör Nedir? Entegratör bir veya birden fazla internet mecrasında yaptığınız satışları entegrasyon ekranı üzerinden satış, ürünler, siparişler ve üyeler gibi verilerin ile muhasebe programınızın, ERP yazılımınızın veya ticari yazılımlardaki sipariş, ürün, stok, ödeme, faturalama gibi işlemlerin karşılıklı olarak veri alışverişi ile güncel tutulması şeklinde tanımlanabilir.

Entegratör yazılımlar, e-ticaretinizin en önemli araçlarından biridir. Bu nedenle entegratör seçiminde dikkat edilmesi gereken beklentileri sizler için grupladık.

İyi bir entegratör;

  1. Stok fiyat güncellemesi yapabilmeli; zaman kazanmak ve işlemleri otomatize etmek  adına son derece faydalı. Toplu işlem yapmanız gerektiğinde seçeceğiniz entegratör’ün Ürün Tipi, Durum, Stok Miktarı, Kategori, Marka, Tedarikçi, Ürün Etiketi, Alış ve Satış Fiyatı alanlarını otomatik güncelleyebilmeli.
  2. Fatura Entegrasyonu yapabilmeli: Fatura entegrasyonu, pazaryeri veya mağazanızdan çekilen siparişlere ait faturaların otomatik oluşturulmasını ifade eder. Mağazanızda gerekli entegrasyon ayarlarınızı tamamladıktan sonra tek yapmanız gereken otomatik şekilde ilerleyen bu süreci izlemek olacaktır.
  3. İade Entegrasyonu yapabilmeli: İptal edilen ve iadesini onayladığınız siparişleriniz otomatik olarak iptal konumuna getirilip mevcut erp üzerinden takip etmelisiniz
  4. Muhasebe Mutabakat Servisleri kullanılabiliyor mu? E-ticaret pazaryeri sisteminde oluşan siparişlerinizin günlük muhasebese kayıtlarınızı  servis aracılığı ile entegrasyon üzerinden çekebilirsiniz.
  5. Farklı platformlar için stok yönetimi yapabiliyor mu?  Gelişen teknoloji sayesinde iş yapma biçimleri ve kanalları değiştikçe stok yönetiminin önemi ve riskleri de farklılık gösteriyor. Özellikle sanal mağazalar için birden fazla platformdaki müşterilerin idare edilmesi ve 24 saat güncel bilgi sunulması büyük önem taşıyor.
  6. Kullanım amacı ve ortamına göre arayüz kişiselleştirilebiliyor mu? arayüz fokus olunması gereken konuları işi hem daha iyi gösterebilir hem de kullanıcılarının sadakatini daha kolay kazanabilir.
  7. Ürün yükleme, yedekleme, güncelleme yapabiliyor mu? Veri yükleme, yedekleme ve güncelleme satış operasyonun en önemli aracıdır.. İyi bir entregrasyonun bu konuda işi kolaylaştırabilmesi önemlidir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir